Sport tester

Poradíme vám, jak vybrat sporttester pro běžce

Ať už se běhu věnujete závodně, či jen rekreačně, sporttester je pomocník, který vám pomůže posunout běžecký trénink na novou úroveň. Nejen, že vám pomůže mapovat vaši kondici, ale také díky němu máte dokonalý přehled nad svými tréninky. Mnoho lidí si tyto chytré hodinky pořizuje také z důvodu sledování spálených kalorií. Pokud zvažujete jejich koupi, máme pro vás několik rad, na co při výběru myslet.

Vybrané produkty

Cenové rozpětí

První myšlenka při pořizování elektroniky téměř vždy směřuje k ceně. Asi nebude žádným překvapením, že sporttestery seženete v několika cenových kategorií. Ty nejlevnější se pohybují kolem tří až čtyř tisíc korun. Nabídnout mohou bohužel jen základní funkce, připravit se musíte také na poněkud menší přesnost měření.

Pokud toužíte po o něco přesnějším a výkonnějším modelu, hledejte v cenové kategorii kolem sedmi až devíti tisíci korun. Tyto sporttestery už se mohou pochlubit řadou nejrůznějších funkcí, které využijete během tréninku. 

Pro opravdu zapálené běžce jsou na trhu k dostání i modely opravdu nejvyšší kvality, a to v ceně i nad dvacet tisíc korun. Těšit se však můžete na opravdu spolehlivý přístroj s nepřeberným množstvím funkcí a výbornou přesností měření. 


Naučíme vás techniku správného dýchání


Jaké funkce sporttestery nabízejí?

Pokud sáhnete po trochu dražších modelech, setkáte se s řadou užitečných funkcí, mezi které patří například různá nabídka aktivit, GPS navigace či barometr pro přesné měření nadmořské výšky, ve které se nacházíte. Tyto funkce však využijete spíše v případě, že hledáte sporttester na své výpravy do hor. Jejich výhodou je mimo jiné například dlouhá výdrž baterky a také vysoká odolnost.

Pro běžné sportovní aktivity si však vystačíte se základními funkcemi. Pokud s hodinkami chcete běhat, praktická může být například možnost přehrávání hudby.


Jak vybrat běžecké boty?


Aplikace pro sporttester

Jelikož mají sporttestery jen omezenou kapacitu paměti, je vhodné je spárovat s k tomu určenou aplikací. Díky tomu budete mít všechny naměřené hodnoty na jednom místě, a můžete tak vyhodnocovat celý trénink. Některé aplikace dokonce nabízejí možnost zjistit, jak si vedete v porovnání s jinými sportovci. Pokud nemáte chytrý telefon, synchronizace je možná i s počítačem, a to pomocí WiFi, Bluetooth či kabelu.

běžecké hodinky
Zdroj: Unsplash.com

Příslušenství

Dalším kritériem, které je třeba při nákupu zvážit, je příslušenství. Většina sporttesterů je kompatibilní jak s běžeckými wattmetry, tak s tepovkami. Co se týče tepovek, na výběr máme ze dvou variant, a to tepovkami zabudovanými přímo v hodinkách a tepovkami ve formě hrudního pásu. Každá z variant má své výhody i nevýhody. Přestože do velké míry záleží na osobní preferenci, ženám mohou být hrudní pásy nepohodlné, a je tedy pro ně lepší volbou sáhnout po hodinkách se zabudovanou tepovkou. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *